Afgelopen donderdagavond transformeerde de Muziekgieterij in Maastricht tot een theatraal paradijs toen Sylvie Kreusch het podium betrad. Met een indrukwekkende bezetting van zes muzikanten creëerde ze een overweldigende ervaring in een adembenemend decor van weelderige rode gordijnen, strategisch geplaatste verlichting en een gigantische lamp (minstens twee meter in diameter) die een perfect knusse sfeer uitstraalde.
De setlist bestond logischerwijs uit nummers van haar twee succesvolle albums, aangevuld met enkele pareltjes uit haar vroege EP’s. Vooral het hypnotiserende ‘Just a Touch Away’ en het intense ‘Please to Devon’ maakten diepe indruk op het publiek. In totaal bracht ze achttien nummers ten gehore in een set die van begin tot eind boeide en betoverde.
Wat Sylvie Kreusch zo bijzonder maakt, is haar onmiskenbare charisma op het podium. Vrijwel de hele show door bewoog ze ritmisch op de muziek, haar bewegingen even expressief als haar vocale prestaties. De nummers ‘Ding Dong’ en ‘Hocus Pocus’ zetten meteen de toon voor de avond, terwijl ‘Let It All Burn’ en ‘Butterfly’ de energie verder opdreven.
Halverwege de set zorgden het mooie ‘Belle’ en ‘Wild Love’ voor een emotionele diepgang die perfect contrasteerde met de meer uptempo nummers als ‘Shangri-La’ en ‘Ride Away’. Het publiek in de Muziekgieterij reageerde enthousiast op elk nummer, maar de zaal werd tot eenmuzikaal hoogtepunt gebracht met ‘Daddy’s Selling Wine in a Burning House’ en ‘Sweet Love (Coconut)’.
De toegift, die bestond uit ‘Seedy Tricks’ en ‘Can’t Get It Done’, vormde een passende afsluiting van wederom een mooi concert in Maastricht. Sylvie en haar band namen uitgebreid de tijd om het applaus in ontvangst te nemen voordat ze het podium verlieten.
De komende weken staat Sylvie Kreusch op verschillende festivalpodia in België, waaronder een optreden op de hoofdpodium van Rock Werchter (op dezelfde dag als Warhaus, Green Day en Simple Minds), het Cactus Festival in Brugge (samen met Slowdive en The Black Keys) en de Lokerse Feesten waar ze het podium deelt met dEUS en AIR. Voor liefhebbers van theatrale popmuziek met diepgang is Kreusch een absolute must-see. En in de altijd gezellige Muziekgieterij bewees de Belgische topartieste wederom haar populariteit.
Foto (c) Christophe Dehousse