Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, december 13
    Trending
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 12 december 2025
    • Paul Simon voor 3 concerten naar AFAS Live
    • Derde show The Tribute – Live in concert 2026 in Ziggo Dome
    • Ken Carson komt met extra show voor Amsterdam
    • ROSALÍA kondigt tweede show in Ziggo Dome aan
    • Twenty One Pilots, SOMBR, Florence + The Machine en Lewis Capaldi naar Sziget 2026
    • Raul Malo (The Mavericks) overleden
    • Mumford & Sons naar stadspark Groningen
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Danny Bryant – Rise
    CD Recensie

    Danny Bryant – Rise

    By Rik Moors14 oktober 2023

    Danny Bryant is inmiddels geen onbekende meer in de blueswereld. Onlangs is zijn dertiende album ‘Rise’ uitgekomen. Met een leeftijd van 43 lentes zit de beste man dus niet bepaald stil als het gaat om muziek uitbrengen. Bryant is in de blueswereld zeer gerespecteerd, is dit dan de plaat waarmee hij wat meer bekendheid weet te krijgen?

    Op zijn veertiende pakte hij voor het eerst een gitaar op en vanaf zijn achttiende is hij professioneel gitarist. Samen met zijn vader startte hij de band Danny Bryant’s RedEyeBand. Na het pensioen van zijn vader ging hij onder zijn eigen naam verder.

    ‘Rise’ wordt gekenmerkt door hetgeen wat Bryant onderscheidt en waarom hij zo geliefd is. Voor mij is dat altijd vooral zijn geweldige gitaarspel geweest en ook op dit nieuwe album komt dat gelukkig genoeg aan de orde. Zo is bijvoorbeeld het heerlijke rockende blues nummer ‘Hard Way To Go’ voorzien van een lekkere riff en eindigt het met een heerlijke solo.

    Ook de rauwe stem is een punt van herkenning, al klinkt die soms wat beknepen. Zo zijn de eerste twee openingssongs ‘Rise’ and ‘Animal In Me’ voor mij net een tikkeltje té en hoor ik hem liever zingen hoe hij dat doet op het tragere, gevoelige ‘Scarlett Street’. Meer gedoseerd. De gitaarsolo, ja daar is hij weer, is ook op dit nummer van wereldniveau. De emotie van het nummer weet hij in zijn gitaarspel perfect over te brengen. Gitaarliefhebbers die Danny Bryant nog niet kennen is dit album, en de rest van zijn catalogus overigens, aan te raden. Het zijn geen nummers van dik zeven minuten die half gevuld zijn met solo’s. Die heeft hij wel, maar deze keer blijven de twee langste op net iets meer als zes minuten steken.

    De vocals zijn niet de meest toegankelijke, maar het is ook weer niet zo gek dat je er een aantal keer naar zou moeten luisteren om het te waarderen. Zijn klasse ligt wat mij betreft écht in zijn kunsten op de gitaar. Om nog maar één voorbeeldje te noemen. De liefdesballade ‘Jullienne’. Tussen de zinnen ‘’zingt’’ hij mee op de gitaar en speelt hij sterke licks. Voor de verandering een prachtige ingetogen solo die wederom perfect inspeelt op het gevoel.

    Met ‘Rise’ staat Danny Bryant op, of ja, eigenlijk stond hij al. Anders gezegd, met dit album laat Bryant nogmaals horen waarom hij in zijn thuisland Engeland zo geliefd en gerespecteerd is. De solo’s zijn fantastisch, daarvoor alleen is dit album het luisteren al waard. Ironisch trouwens dat dit blues album wordt uitgebracht op het Jazzhaus label.s (8/10) (Jazzhaus Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip zaterdag 14 oktober: Motorpsycho @ Hedon
    Next Article Kylie Minogue – Padam Padam

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 12 december 2025

    Paul Simon voor 3 concerten naar AFAS Live

    Derde show The Tribute – Live in concert 2026 in Ziggo Dome


    RSS Muzikantenbank
    • Meidengroep/Girlgroup!
    • Drummer en Basgitarist gezocht
    • Soulband zoekt toetsenist en blazers (Amersfoort)
    • I'm looking for jazz musicians to jam with
    • Gitarist zoekt leuke band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.